סרטן דרכי מרה | אונקוטסט
סרטן דרכי המרה
סרטן דרכי המרה
אונקוטסט > סוגי סרטן נוספים > סרטן דרכי המרה > מידע על המחלה > סרטן דרכי מרה

סרטן דרכי מרה

סרטן בדרכי המרה נקרא גם כולנגיוקרצינומה  (cholangiocarcinoma) והפרוגנוזה של חולים נגזרת מהתאמת הגידול להסרה בניתוח. עם זאת, מרבית החולים מתגלים עם מחלה שאינה נתיחה ולכן הטיפול המקובל הוא שילוב של טיפול כימי. למרות הכימותרפיה שיעורי ההישרדות נמוכים. עם זאת לאחרונה החלה ההבנה שגידולי סרטן של דרכי המרה ניתנים לטיפול בתרופות ביולוגיות, חיסוניות וטיפולים בהתאמה אישית.

טיפול ביולוגי: תרופות ביולוגיות פועלות על קולטנים שונים ברקמה הממאירה במטרה למנוע ממנה להמשיך לשגשג או כנגד שינויים גנומיים המפעילים את מנגנוני חלוקת התאים וכך תרופות אלו מצליחות באופן ממוקד להביא לפגיעה בגידול.

טיפול חיסוני: תרופות אשר מפעילות את מערכת החיסון כנגד הגידול בתנאים בהם הגידול משתיק את מערכת החיסון. אחד המנגנונים המוכרים הוא הפעלת מערכת החיסון באופן ממוקד עם תרופות מעכבות PD1.

טיפול מותאם אישית: במצבים בהם גידולים אינם מגיבים לטיפולים הכימיים המקובלים ניתן לעשות שימוש בבדיקות מתקדמות על מנת לנסות ולאתר מטרות לטיפולים שונים. על פי המאפיינים הביולוגיים של רקמת הגידול ניתן לבחור את הטיפול המתאים ביותר, גם אם הוא טיפול כימי, ביולוגי, חיסוני או אף הורמונאלי שלא הוערך מראש כיעיל.

 

צור קשר