סרטן המעי הגס | אונקוטסט
סרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס
אונקוטסט > סרטן המעי הגס > מידע על המחלה > רקע

סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס מתפתח לאורך מספר שנים, ומתחיל, לרוב, בצמיחת פוליפ. פוליפ הוא גידול שפיר. עם זאת, פוליפים מסוגים מסוימים עלולים להפוך לגידולים ממאירים, לפלוש לתוך דופן המעי ולהתפשט לתוך רקמות המעי הגס, לתוך כלי הדם ולבלוטות לימפה סמוכות.

קיימים מספר גורמי סיכון ידועים הכרוכים בסרטן המעי הגס, וכל אדם הוא ייחודי. עם זאת, בדומה לכל הגידולים הסרטניים, גם סרטן המעי הגס נגרם כתוצאה משינויים ב- DNA שבתוך התאים. שינויים אלה, או מוטציות, עלולים להיות תורשתיים או נרכשים, במהלך חיי האדם.

אצל מרבית החולים הלוקים בסרטן המעי הגס, מובילות מוטציות נרכשות המתרחשות בתאי המעי הגס להתפתחותם של גידולים סרטניים. בקרב אחוז קטן מן החולים נצפית נטייה תורשתית לסרטן המעי הגס.

קיימות מספר גישות מקובלות בטיפול בסרטן המעי הגס: ניתוח -כריתה חלקית של המעי הגס להסרת חלקו הנגוע בסרטן, כימותרפיה, טיפול ממוקד- באמצעות תרופות ביולוגיות כנגד שינוי מולקולרי ממוקד בתאי הגידול. קרינה- מקובל יותר בטיפול בסרטן הרקטום.

אונקוטסט-טבע מציעה מכלול בדיקות להכוונת הטיפול לפי המאפיינים הביולוגיים בכל שלבי המחלה:

  • סרטן מעי הגס המתגלה בשלב מוקדם: אחד האתגרים הכרוכים בטיפול בחולי סרטן מעי גס המאובחנים בשלב מוקדם ( שלב 2) , הוא קביעת הסיכוי לחזרת המחלה לאחר ניתוח, וקביעת הצורך בכימותרפיה לאחר הניתוח. בשלב זה ניתן לכוון את הטיפול התרופתי באמצעות בדיקות להתאמת טיפול בשלב המוקדם.
  • במקרים בהם המחלה נמצאת בשלב מתקדם יש חשיבות להכוונת הטיפול באמצעות בדיקות להתאמת טיפול ביולוגי ומעקב אחר יעילות הטיפול הביולוגי.
  • לצורך בירור האם המחלה התפתחה על רקע תורשתי יש חשיבות בביצוע בדיקות גנטיות לזיהוי המוטציה התורשתית.
צור קשר