גישות טיפוליות לסרטן המעי הגס | אונקוטסט
סרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס
אונקוטסט > סרטן המעי הגס > מידע על המחלה > גישות טיפוליות לסרטן המעי הגס

גישות טיפוליות לסרטן המעי הגס

קיימות מספר גישות מקובלות בטיפול בסרטן המעי הגס. לפני קבלתה של החלטה כלשהי בנוגע לטיפול, עליך לדון באפשרויות הטיפול העומדות בפניך ובהשפעות הפוטנציאליות שלהן עם הרופא שלך.

ניתוח (כריתה חלקית של המעי הגס, קולקטומיה) – הסרת חלקו הנגוע בסרטן של המעי הגס וחיבור בין החלקים הבריאים (השקה – אנסטומוזיס)

כימותרפיה – תרופות (הניתנות בהזרקה או דרך הפה) אשר הורגות את תאי הסרטן, גורמות להתכווצות הגידול ולהאטת צמיחת הגידול

טיפול מכוון מטרה – תרופות (לעתים תכופות, תרופות המבוססות על נוגדנים חד- שבטיים (מונוקלונליים)) אשר משבשות/ עוצרות את צמיחת התאים הסרטניים (תרופות נוגדות צמיחת כלי דם (אנטי- אנגיוגניות), תרופות נוגדות תגובה לגורם גדילה אפידרמלי; לעתים נעשה שימוש בתרופות אלו בשילוב עם כימותרפיה

קרינה – מבוססת על שימוש בקרני רנטגן בעלות אנרגיה גבוהה להרס התאים הסרטניים; משמשת לטיפול בסרטן המעי הגס במקרים נדירים בלבד; מקובלת יותר בטיפול בסרטן החלחולת

סקירת המאפיינים הביולוגיים של הגידול שלך

אולי תרצו לדעת שבדיקת Colon Cancer Test Oncotype DX® לסרטן המעי הגס היא בדיקה דיאגנוסטית ראשונה מסוגה שמסייעת בזיהוי הסיכון שלך להישנות הסרטן לאחר הניתוח. היא מציעה מידע אודות הפעילות הביולוגית של הגידול האינדיבידואלי, אשר אינו ניתן לגילוי באמצעות הטכנולוגיות המסורתיות. לאחר קבלת המידע שמסופק על ידי בדיקת Oncotype DX® לסרטן המעי הגס, אתם והרופא שלכם תוכלו לקבל החלטה טיפולית המבוססת על מידע רב יותר, ולתכנן טיפול המותאם לכם באופן אישי.

טיפול על פי שלב

בעת פיתוח תכנית הטיפול בסרטן המעי הגס חשוב לשקול את שלב מחלת הסרטן שלך. בהתאם לשלב, ייתכן כי ייעשה שימוש ביותר מגישה טיפולית אחת.

להלן מספר דוגמאות. עליך לשוחח עם הרופא שלך בדבר תכנית הטיפול הספציפית עבורך.

שלב 0: ניתוח מקומי (הסרת פוליפים או גידולים גדולים יותר)
שלב I: ניתוח ולאחר מכן מעקב
שלב II: ניתוח ולאחר מכן כימותרפיה או מעקב
שלב III: ניתוח ולאחר מכן כימותרפיה
שלב IV: ניתוח, כימותרפיה, קרינה, טיפול מכוון מטרה
הישנות מחלה: ניתוח אם ההישנות היא מקומית; כימותרפיה, טיפול מכוון מטרה, קרינה על פי הצורך.

הצורך בתכנון הטיפול

לאחר שאובחנתם כסובלים מסרטן המעי הגס, אתם והרופא שלכם עובדים ביחד על תכנון הטיפול המתאים לאחר הניתוח. המטרה היא למנוע את הישנותו של סרטן המעי הגס. אחד מצעדי המפתח בתכנון הטיפול הוא להבין את הסבירות להישנות סרטן המעי הגס. הסיכון להישנות הוא שיקול חשוב בהחלטה באם חולה הלוקה בסרטן המעי הגס בשלב II אמור לקבל כימותרפיה לאחר הניתוח, או לא. עבור חולה הלוקה בסרטן המעי הגס בשלב III, הסיכון להישנות יכול לסייע בבחירת הטיפול הכימותרפי המתאים ביותר. בדיקת Oncotype DX® Colon Cancer Test לסרטן המעי הגס מעניקה שיטה לאומדן הסיכון להישנות סרטן המעי הגס, הן בשלב II והן בשלב III, ומאפשרת לכם לקבל החלטה מושכלת יותר בדבר הטיפול שלכם.

צור קשר