אפשרויות טיפול נוספות | אונקוטסט
סרטן הערמונית
סרטן הערמונית
אונקוטסט > סרטן הערמונית > מידע על המחלה > >> אפשרויות טיפול נוספות

אפשרויות טיפול נוספות

אפשרויות נוספות לטיפול בסרטן הערמונית

טיפול בהורמונים – טיפול בהורמונים משמש לעתים לטיפול בחולים שנמצאים בשלב מוקדם של סרטן הערמונית ומתאפיינים בסיכון גבוה, בנוסף לניתוח או להקרנות. בדרך כלל, הוא מהווה אפשרות טיפולית עבור סרטן מתקדם, אשר התפשט לחלקים אחרים של הגוף. לעתים קרובות ביותר, הטיפול בהורמונים ניתן כזריקה מדי שלושה או ארבעה חודשים ומיועד להרחיק מתאי הסרטן את ההורמונים הזכריים הדרושים להם כדי לצמוח ולשרוד. לעתים, במקום להשתמש בתרופות אלה, המטופלים עוברים ניתוח להסרת האשכים כדי להפסיק את ייצור הטסטוסטרון. תופעות הלוואי של טיפול זה עשויות לכלול אובדן של תפקוד מיני או אימפוטנציה, גלי חום, אובדן התשוקה המינית, עלייה במשקל, הגדלת חזה ואובדן מסת עצם.

קריותרפיה – קריותרפיה, או קריוכירורגיה, היא שיטה הכוללת הקפאה של הגידול לצורך הרס התאים הסרטניים שבערמונית. קריותרפיה יכולה לשמש לטיפול בסרטן הערמונית שנמצא בשלב מוקדם ולעתים משלבים אותה עם טיפול בהורמונים. ניתן להשתמש בה גם לצורך טיפול בגידול שיורי שנותר בבלוטת הערמונית לאחר טיפול קרינתי. תופעות הלוואי האפשריות של טיפול זה עשויות לכלול את פציעת השופכה, שלפוחית השתן והרקטום, היעדר תפקוד מיני או אימפוטנציה ואובדן השליטה בשלפוחית השתן.

HIFU – או אולטרסאונד ממוקד בעוצמות גבוהות, הוא למעשה הטיפול ההפוך לקריותרפיה. מדובר בשיטה המשמשת להרג תאי הערמונית על-ידי חימומם. ניתן להשתמש ב-HIFU כחלופה לניתוח או להקרנה, או שניתן לנסות אותה במקרים ששיטות אחרות כשלו. כמו הקריותרפיה, HIFU עלול לגרום לפציעה בשופכה ובשלפוחית השתן, להיעדר תפקוד מיני או אימפוטנציה וכן לאובדן השליטה בשלפוחית השתן. HIFU נחשב לטיפול ניסיוני ואינו מאושר על-ידי ה-FDA כשיטת טיפול בחולים בארצות הברית.

כימותרפיה – כימותרפיה היא אופציה עבור מטופלים הסובלים מסרטן ערמונית מתקדם. טיפול זה עושה שימוש בחומרים כימיים רבי עוצמה כדי לחסל את תאי הסרטן המתפשטים. אתה יכול לקבל את טיפולי הכימותרפיה בבית החולים, במרפאה או בביתך. תופעות הלוואי תלויות בעיקר בסוג התרופה שניתנת ובכמותה, ועשויות לכלול אובדן תיאבון, בחילה, ירידה במשקל, נשירת שיער, שלשול, פגיעה בפוריות וסיכון מוגבר לדלקות ועייפות. בעיות אלה נעלמות ברובן עם סיום הטיפול.

 אימונותרפיה – אימונותרפיה, הידועה גם כ’חיסון לסרטן’, ניתנת לשימוש לצורך טיפול בחולים הסובלים מסרטן ערמונית מתקדם ושאינם מפיקים עוד תועלת מטיפול בהורמונים. אימונותרפיה פועלת על-ידי עירור מערכת החיסון והמרצתה לצורך השמדת התאים הסרטניים. הטיפול מבוצע על-ידי שימוש בתאי הדם שלך וכרוך במספר הזרקות, במהלך פרק זמן של שישה שבועות. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר כוללות כאבי ראש, כאבי גב, עייפות וכן חום וצמרמורות. בדרך כלל, מדובר בתופעות לוואי זמניות.

צור קשר