אפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית | אונקוטסט
סרטן הערמונית
סרטן הערמונית
אונקוטסט > סרטן הערמונית > מידע על המחלה > אפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית

אפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית

גישה לאפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית שפתוחות בפניך

הטיפול בסרטן הערמונית אינו “פתרון אחד מתאים לכולם” – ייתכן ששיטה שמתאימה לא אדם אחד, לא תתאים לאדם אחר. עליך לאסוף מידע רב ככל שתוכל אודות שלל אפשרויות הטיפול הקיימות ולקבל החלטה בנוגע לטיפול המתאים לך בעזרת הרופא המטפל ובני משפחתך. בטרם תחקור את הטיפולים הפתוחים בפניך, זכור את הנקודות החשובות הבאות.

רוב הסוגים של סרטן הערמונית מתגלים בשלב מוקדם מאוד. אל תרגיש לחוץ לקבל החלטה בנוגע לטיפול, ואל תיתן לאחרים להאיץ בך.

הקדש זמן ללימוד כל העובדות ולגיבוש תוכנית פעולה. קיימים משאבים רבים שיסייעו לך להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניך.

השג עותקים של הרשומות הרפואיות שלך וודא כי הן מובנות לך, לרבות תוצאות בדיקות הדם, הביופסיות ובדיקות הסקר.

דע מהי רמת הסיכון שלך עבור סרטן המהווה סכנת חיים, על סמך הבדיקות שלך: האם אתה בסיכון נמוך, בינוני או גבוה?

ברר אם אתה זקוק לבדיקות נוספות, בטרם תבחן את הדרכים השונות המיועדות לנהל את הסרטן שלך. אחת הבדיקות – בדיקתOncotype DX® ‎ לסרטן הערמונית – מבוססת על הביולוגיה של הסרטן שלך ויכולה לסייע בניבוי מידת האגרסיביות של הסרטן ואף לסייע לך ולרופא שלך להחליט מהו הטיפול המתאים עבורך.

בעת בדיקת אפשרויות הטיפול, קח בחשבון את כל האפשרויות העומדות בפניך, כולל שיעורי הצלחה, תופעות לוואי ואיכות החיים המצפה לך.

שקול קבלה של חוות דעת שנייה ואפילו שלישית בנוגע לטיפול. ייתכן שתרצה לקבל מידע משלושה סוגי רופאים, אשר מתמחים בטיפול בסרטן הערמונית: אורולוג, אונקולוג קרינתי ואונקולוג רפואי.

ייתכן שכדאי לך ליצור קשר עם גברים אחרים על מנת לשוחח אודות החוויות שחוו במהלך הטיפול בסרטן הערמונית ותופעות הלוואי שבהן נתקלו. באפשרותך לחקור את קבוצות התמיכה המקומיות והמקוונות הרבות שקיימות כיום.

נקוט בגישה קבוצתית: שוחח עם בני משפחתך ודבר באופן פתוח וגלוי עם אנשי הצוות הרפואי בנוגע לסדרי העדיפויות והחששות שלך.

צור קשר