להבין את סרטן הערמונית | אונקוטסט
סרטן הערמונית
סרטן הערמונית
אונקוטסט > סרטן הערמונית > מידע על המחלה > להבין את סרטן הערמונית

להבין את סרטן הערמונית

ללמוד אודות סרטן הערמונית

אם אובחנת כסובל מסרטן הערמונית, חשוב שתיקח חלק פעיל בתהליך ההבנה של המחלה ובקבלת החלטות בנוגע למסלול הטיפול בה. המידע המופיע באתר אינטרנט זה מיועד ללמד ולהעצים אותך ואת יקיריך, כדי שתוכלו לקבל החלטות מושכלות בנוגע למסלול הטיפול.

מה זה סרטן הערמונית?

המונח ‘סרטן הערמונית’ מתייחס לגידול ממאיר ברקמות הערמונית, בלוטה שנמצאת במערכת הרבייה הגברית. הערמונית, שגודלה לרוב כגודל אגוז גדול, ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן ולפני הרקטום. היא מקיפה את השופכה, הצינורית שדרכה זורם השתן. תפקידה העיקרי של בלוטת הערמונית הוא לייצר נוזל זרע, חומר שמסייע בהולכת הזרם אל מחוץ לגוף.

prostate01

במשך הזמן, התאים שמרכיבים את הערמונית עלולים להפוך לחריגים ולגדול בצורה בלתי מבוקרת, וכך גורמים להיווצרות הגידול. הגידולים יכולים להיות שפירים (לא ממאירים) או ממאירים (סרטניים).

prostate02

סרטן הערמונית הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר בקרב גברים אמריקניים, מיד לאחר סרטן העור. בדרך כלל, סרטן הערמונית מופיע בקרב גברים שגילם מעל 65 שנה. הוא נפוץ בקרב גברים אפרו-אמריקניים יותר מאשר בכל קבוצה גזעית אחרת בארצות הברית. אם אביך או אחיך סבלו מסרטן הערמונית, הסיכוי שהמחלה תתגלה גם אצלך גבוה יותר.

בחירת הטיפול המתאים ביותר עבורך

אבחון של סרטן הערמונית יכול להיות מפחיד, אבל יש לך מספיק זמן לחשוב על האפשרויות שעומדות בפניך. ברוב המקרים, התפתחותו של סרטן הערמונית איטית וייתכן שלא יגרום כלל לבעיות או לתסמינים במהלך חיי החולה. ההערכה היא, כי יותר ממחצית המאובחנים החדשים סובלים מסרטן ערמונית בסיכון נמוך, אשר הסבירות להתפשטותו לחלקים אחרים של הגוף נמוכה. עבור גברים אלה, ייתכן ששיטת הטיפול המתאימה ביותר היא מעקב פעיל – תוכנית ניטור שגרתי וקבוע של הסרטן. גברים מסוימים סובלים מסרטן ערמונית אלים, שמתאפיין בסיכון גבוה. גברים אלה זקוקים לטיפול מיידי בצורת ניתוח, הקרנות, טיפול בהורמונים או טיפולים נוספים, אשר מיועדים להסיר את בלוטת הערמונית או לטפל בה וכן לסייע במניעה או בעיכוב של התפשטות הסרטן אל מחוץ לבלוטה.

כיוון שאנשים שונים זה מזה וכל סוג סרטן הנו ייחודי, חשוב לברר מהו הסיכון שמאפיין את הסרטן הספציפי. בדיקת סרטן הערמונית המכונה Oncotype DX®‎ היא בדיקה גנומית מבוססת ביופסיה, אשר בשילוב עם מדדים אחרים יכולה לשמש לניבוי מידת האגרסיביות של הסרטן שממנו אתה סובל וכך מסייעת לך ולרופא המטפל להחליט מהו הטיפול המתאים עבורך.

לצפייה: הבדיקה הגנומית Oncotype DX עבור סרטן הערמונית

http://www.myprostatecancertreatment.org/Understanding-Prostate-Cancer/Prostate-Cancer-Information.aspx

בדיקות לזיהוי סרטן הערמונית נערכות בקרב 23 מיליון גברים מדי שנה, כאשר 240,000 מתוכם מאובחנים כסובלים מן המחלה.

צור קשר