איך בוחרים נכון בדיקה להתאמת טיפול לסרטן | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > איך בוחרים נכון בדיקה להתאמת טיפול לסרטן

עדכונים > חדשות מעולם המדע

איך בוחרים נכון בדיקה להתאמת טיפול לסרטן

התאמת הטיפול המדויק ביותר לכל חולה הפכה לצומת דרכים משמעותי בהתמודדות עם מחלת הסרטן. אבחון מדויק של מאפייני המחלה – אשר מתבטאת באופן שונה אצל כל חולה – מאפשר לאתר ולהתאים את התרופות שלהן הסיכויים הטובים ביותר להצלחת הטיפול. הודות לשימוש בטכנולוגיה של ריצוף גנים עמוק בשיטת NGS (Next Generation Sequencing) ניתן לאתר מוטציות ומאפייני מחלה נוספים במספר רב של גנים בו זמנית, ולהתאים טיפול לכל חולה. כדי להחליט איזו תרופה תהיה היעילה ביותר לחולה, קיימות מספר בדיקות הפועלות בטכנולוגיה החדשה, אך לכל אחת מאפיינים שונים ויכולות שונות.

בשלב בחירת הבדיקה כדאי להכיר את הפרמטרים שעשויים לעשות את ההבדל. ישנן בדיקות מתקדמות שהוכחו כיעילות גם כשהן מבוצעות על רקמת גידול שנלקחה בביופסיה וגם כאשר הן נעשות באמצעות בדיקת דם פשוטה (המכונה גם ‘ביופסיה נוזלית’). האם הבדיקה הטובה ביותר היא גם זו שבהכרח בודקת את מספר הגנים הרב ביותר? כמה זמן צריך להמתין עד לקבלת התוצאות? ומדוע חשוב שהבדיקה שתבחרו תהיה מסוגלת לאתר שינויים גם ב-רנ”א של הגידול ולא רק בדנ”א? כל המידע בכתבה שפורסמה באתר YNET.

בדיקות Guardant360 ובדיקת Tempus של אונקוטסט, מהמתקדמות בעולם, מאפשרות אבחון מדוייק לכל חולה לצורך התאמת טיפול אישי לסרטן.
לקבלת מידע על הבדיקות שלנו מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם

צור קשר