בזכות הבדיקה – הסרטן והגרורות נעלמו לחלוטין | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > בזכות הבדיקה – הסרטן והגרורות נעלמו לחלוטין

עדכונים > חדשות מעולם המדע

בזכות הבדיקה – הסרטן והגרורות נעלמו לחלוטין

לפני שנה וחצי, במהלך אימון ריצה, רן מורנו (61) משהם התחיל להרגיש קושי בנשימה. “חוויתי גם תחושה דומה לסחרחורת קלה, משהו שמזכיר חרדה ולחץ”, נזכר רן. “באותם ימים התאמנתי באופן אינטנסיבי כחלק מקבוצת ריצה והייתי בכושר טוב מאד, ועל כן הופעה של קשיי הנשימה הדליקו אצלי נורה אדומה שמשהו לא בסדר אצלי”.

ערב אחד, הבחין רן בנפיחות וסימפטום חריג על רגלו הימנית. “שמתי לב שהופיעו מעין פסים אורכיים בחלק הפנימי של הרגל”, הוא מספר, “זה נראה כמו שטפי דם ארוכים ותהייתי אם יש קשר בין התופעה הזו לבין קשיי הנשימה”. למחרת בבוקר רן ניגש לבדיקה אצל רופא המשפחה והחל בירור רפואי.

בבדיקת הסי-טי התגלו שני ממצאים מדאיגים: תסחיף ריאתי ועדויות ראשונות להימצאות גושים בריאות. לאחר מספר בדיקות נוספות, רן אובחן עם סרטן ריאה גרורתי ומתקדם בשלב 4. “מעולם לא עישנתי, זו הייתה הפתעה גמורה מבחינתי. הבשורה נפלה עלי כרעם ביום בהיר”.

רן מספר כי התקשה לקבל את הבשורה הקשה. “הרופא אמר לי את הדברים בצורה ישירה וברורה – בשלב הזה של המחלה אין אפשרות ריפוי והטיפול מתמקד בהארכת החיים ככל שניתן”. אחד מאונקולוגיים איתם התייעץ סיפר לרן על הבדיקה הגנומית “גארדנט 360” של חברת אונקוטסט. “הרופא הסביר לי שזו בדיקת דם פשוטה ומכיוון שהבדיקה לא דורשת פרוצדורה מורכבת או פולשנית – הסכמתי” הבדיקה של רן נשלחה למעבדות בארצות הברית ולאחר שבועיים של המתנה, הגיעו התוצאות.

בדיקת “גארדנט 360” של אונקוטסט היא הבדיקה גנומית המבוססת על ביופסיה נוזלית הנחקרת והמובילה בעולם. בבדיקה מרצפים 74 גנים רלוונטיים להתפתחות הסרטן, לצורך איתור המוטציות הגנטיות שיש להן טיפול מאושר לשימוש בעולם. הריצוף מתבצע על דנ”א חופשי המסתובב בדם ומקורו גם מתאי הגידול הסרטני. הבדיקה הוכחה כבעלת רגישות של 98% באיתור ממצאים אלו והיא אושרה לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לכל הגידולים הסולידיים.

רן מורנו

לאחר קבלת התוצאות, רן קיבל המלצה לטיפול בתרופה ביולוגית המותאמת למוטציה מסוג HER2 שהתגלתה בבדיקת ”גארדנט” של אונקוטסט. כיום, לאחר מספר חודשי טיפול, מחלתו של רן נחשבת ‘יציבה’ ובבדיקות הסי-טי והפט סי-טי האחרונות שביצע, ניתן לראות זאת בבירור.

“כל הגושים שהיו בריאות נעלמו לחלוטין, אפילו הגרורות בבלוטת התריס אינן קיימות עוד”, מעיד רן בכתבה שפורסמה באתר Ynet. “אומנם עוד לא חזרתי לשגרה מלאה ולקבוצת הריצה שלי, אבל אני מקווה שעוד אעשה זאת. היה לי מזל גדול שביצעתי את הבדיקה מפני שהיא אפשרה לי למצוא טיפול ממוקד ומוכוון מטרה למחלה שלי”.

לקבלת מידע על בדיקת “גארדנט 360” של אונקוטסט מלא/י את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליך

צור קשר