חברת NantHealth הודיעה על זמינות מסחרית של בדיקת ™GPS Cancer ועל השקת הדפדפן הגנומי GPS Cancer בפלטפורמה ניידת מאובטחת בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית לשנת 2016 | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > חברת NantHealth הודיעה על זמינות מסחרית של בדיקת ™GPS Cancer ועל השקת הדפדפן הגנומי GPS Cancer בפלטפורמה ניידת מאובטחת בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית לשנת 2016

עדכונים > חדשות מעולם המדע

חברת NantHealth הודיעה על זמינות מסחרית של בדיקת ™GPS Cancer ועל השקת הדפדפן הגנומי GPS Cancer בפלטפורמה ניידת מאובטחת בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית לשנת 2016

בדיקת GPS CancerTM  משלבת את כוחה של הפרוטאומיקה הכמותית עם גנומיקה וטרנסקריפטואומיקה על מנת להבין את “טביעת האצבע המולקולרית” של הגידול של חולה הסרטן, דבר המאפשר אופציות טיפול מותאמות אישית

בדיקת הסרטן הראשונה המאפשרת בחירה מושכלת יותר בכימותרפיה בעזרת  מדידה כמותית של עמידויות ידועות לתרופות וביו מרקרים חלבוניים לרגישות לתרופות הנמצאים בתאי הגידול של החולה

תמיכה לקבלת החלטה קלינית מושכלת לטקסנים, לפלטינום ולאלקלואידי וינקה, עמוד השדרה של הכימותרפיה

03 יוני 2016 07:00 אזור הזמן התקני המזרחי

שיקגו וקולבר סיטי, קליפורניה — (BUSINESS WIRE) — חברת NantHealth בע”מ (נאסד”ק: NH), חברת שירותי בריאות מובילה של הדור הבא, מבוססת ראיות ומותאמת אישית, הודיעה היום על הזמינות המסחרית של ספקטרומטריה פרוטאומית גנומית (Genomic Proteomic Spectrometry) לסרטן, או GPS CancerTM, בדיקה מולקולרית ייחודית מקיפה ופתרון תומך החלטה המודדת את החלבונים הנמצאים ברקמת הגידול של החולה, יחד עם ריצוף גנום וטרנסקריפטום מלא של הגידול ושל דגימות תקינות.

“בתור בית חולים המתחייב לספק את הטיפול המתקדם ביותר, הגיוני כי נכסה את בדיקת ה- GPS Cancer החדשנית עבור עובדינו ובני משפחותיהם תחת תכנית הביטוח שלנו”

בדיקת GPS CancerTM  משלבת פרוטאומיקה כמותית מכוונת מטרה עם ריצוף של הגנום המלא (דנ”א) וריצוף של הטרנסקריפטוזום המלא (רנ”א) ומאגר מידע המכיל מאות אונקוגנים וכ- 1,500 מסלולים תאיים לזיהוי שינויים גנומיים ופרוטאומיים – מדנ”א לרנ”א לחלבון – מכוונת כנגד חלבונים בעלי רלוונטיות קלינית גבוהה לגידול של כל חולה. הבדיקה מספקת לאונקולוגים פרופיל מולקולרי מפורט של הסרטן ממנו סובל החולה על מנת לאפשר גיבוש של אסטרטגיות טיפול מותאמות אישית.

עם היכולת לבצע מדידות כמותיות של חלבונים בעלי משמעות קלינית ידועה הקשורה לפעילות או לעמידות לכימותרפיה, טיפול בנוגדנים חד שבטיים (mAb), טיפול הורמונלי, טיפול מכוון מטרה במולקולות קטנות ומעכבי תחנות בקרה, בדיקת GPS CancerTM היא המערכת המקיפה ביותר לבניית פרופיל מולקולרי של רקמת הגידול של החולה. בשילוב ניתוח של הגנום המלא והטרנסקריפטוזום המלא, בדיקה זו מספקת תמיכה לקבלת החלטות קליניות מושכלות, ומציידת את הרופא בתובנות לגבי תגובת החולה ועמידותו לדרכי טיפול מסוימות לפני תחילת הטיפול. מידע יקר ערך זה זמין תוך 21 יום מקבלת הרקמה, ובכך מאפשר תועלת קלינית.

חברת NantHealth מציגה את הבדיקה GPS CancerTM  יחד עם הפתרונות הנוספים שלה לטיפול בסרטן בביתן ASCO מספר 12135 מה- 3 עד ל- 7 ביוני, 2016.

תוצאות בדיקת GPS CancerTM זמינות לרופא בדו”ח קל לקריאה ונגישות דרך הדפדפן הגנומי של GPS CancerTM, יישום לטלפון הנייד הזמין בסמארטפונים, כולל ה- BlackBerry Priv. הדפדפן הגנומי GPS Cancer הנו היישום הראשון המאפשר לרופא ולמדענים מולקולריים לעיין בגנום המלא של החולה ברמה של זוג בסיסים יחיד, ולקבל תובנות ויזואליות אודות שינויים גנומיים המוצמדים למידע רלוונטי אודות השינויים הללו.

בדיקת GPS CancerTM מתבצעת במעבדה המוסמכת – CLIA והמוכרת על ידי CAP של חברת NantOmics, ומהווה גורם התומך בקידום יוזמת Cancer Moonshot 2020, היוזמה המשותפת המקיפה ביותר בעולם בתחום הסרטן, המבקשת להאיץ את הפוטנציאל הטמון בטיפול אימונותרפי משולב בתור סטנדרט הדור הבא של הטיפול בחולי סרטן.

“2016 כבר מסתמנת כשנה של הישגים מרשימים עבור חברת NantHealth. בעקבות ההחלטה להוציא הודעה לעיתונות, אנו מודיעים היום על הזמינות המסחרית של בדיקת GPS CancerTM ועל השקת הדפדפן הגנומי GPS Cancer באחד האירועים המשמעותיים ביותר בעולם בתחום האונקולוגיה, ב- ASCO. היכולת להנגיש טיפולים של הדור הבא לחולים בסרטן היא אבן דרך משמעותית במלחמה בסרטן,” אמר ד”ר פטריק סון-שיונג, מייסד ומנכ”ל חברת NantHealth. “אין ספק כי הגנומיקה שיפרה את יכולתנו לטפל בסרטן, אך פאנלים גנטיים סיפקו לנו תמונה חלקית בלבד ומבט רק על חלק מהגנום. אנחנו קפצנו מגנומיקה לעידן הפרוטאומיקה הרלוונטית קלינית בשילוב מקיף זה של דנ”א, רנ”א וניתוח חלבונים כמותי בבדיקה מולקולרית אחת – GPS CancerTM. בצירוף כלים חזקים לניתוח מנבא, פרופיל מולקולרי זה של המאה ה- 21 מציע לרופאים ולחולים כלי רב-עוצמה למלחמה בסרטן בשלב של הטיפול ולפני תחילת הטיפול.”

“מעבר לכך, GPS CancerTM  הינו גורם התומך בקידום המטרות של יוזמת Cancer Moonshot 2020, היוזמה המשותפת לטיפול בסרטן המקיפה ביותר במדינה עם היעד השאפתני של יצירת חיסון לסרטן עד לשנת 2020,” הוסיף ד”ר סון-שיונג, “GPS CancerTM  עשויה להאיץ את המאמצים להנגיש שילובים חדשניים של תכשירים תרופתיים לחולי סרטן על ידי יצירת בסיס טביעת האצבע הנחוץ על מנת לזהות חולים אשר מתאימים ל- QUILT, ניסויים קליניים אינטגרטיביים לכל החיים. מטרתם של ניסויים קליניים אלו, אשר נמצאים בלב יוזמת Cancer Moonshot 2020, היא להאיץ את הפוטנציאל הטמון באימונותרפיה בתור סטנדרט הדור הבא של הטיפול בחולי סרטן על ידי ניצול כוחה של מערכת החיסון להילחם במחלה.”

כיום, בדיקות רבות משתמשות בפאנלים גנטיים מצומצמים של 10 – 400 גנים וגנום ביקורת אליו מושווה הדנ”א המופק מהגידול של החולה על מנת לזהות שינויים. בדיקת GPS CancerTM  מבצעת ריצוף של הגנום המלא המכיל מעל 20,000 גנים ו- 3 מיליארד זוגות בסיסים, ומשווה אותו לדנ”א התקין של החולה. ההשוואה מספקת לאונקולוגים מבט נרחב על השינויים שהתרחשו, ובכך מספקת מידע עליו ניתן להתבסס בבחירת אסטרטגיות טיפול מותאמות אישית וספציפיות לאותו החולה. בדיקתGPS CancerTM  עוברת מגנומיקה לפרוטאומיקה לא רק באמצעות ניתוח רנ”א, אלא גם על ידי הפקת פרוטאומיקה כמותית באמצעות ספקטרומטריית מסה למדידת כמויות החלבונים הרלוונטיים מבחינה קלינית אשר מהווים יעד, או שהם חיוניים, לפעילות של תרופות שונות. מידע זה הרלוונטי מבחינה קלינית עוזר לאונקולוגים להבין כיצד החולים עשויים להגיב לכימותרפיות, לטיפולים מכווני מטרה ולאימונותרפיות.

“בדיקת ה- GPS מייצגת את הסטנדרט החדש אליו יושוו כל מערכות הבדיקות המולקולריות המורכבות של גידולים; אין אף בדיקה גנומית מאושרת CAP / CLIA אחרת שמתקרבת לרמת התחכום והתועלת הקלינית הזו,” אומר ד”ר לאונרד סנדר, MD, המנהל הרפואי של מרכז יונדאי לסרטן בבית החולים לילדים אורנג’ קאונטי  (CHOC ילדים).

“בתור אונקולוגית בקהילה, אני מתרגשת מאוד מכך שבדיקת ה- GPS Cancer תהי זמינה למטופלים שלי, במיוחד עבור אלו הסובלים ממחלה קשה יותר. אני מתייחסת למטופלים שלי כמו לבני משפחה שלי, וככאלו, אני רוצה שיהיה להם את הטוב ביותר,” אומרת ד”ר סיבל בלאו, MD, ממרפאת Northwest Medical Specialties ו- Rainier Hematology Oncology. “ההיקף חסר התקדים של הבדיקה מסייע לנו להבטיח כי אנו עושים כל מאמץ על מנת לעזור לחולים שלנו.”

“השימוש בבדיקת הפרוטאומיקה הכמותית הקלינית של חברת NantOmics מקנה לי הבנה מעמיקה יותר של ביולוגיית הגידול הסרטני ממנו סובל המטופל שלי, דבר שעוזר לי לקבל החלטות טובות יותר באשר לטיפול,” אומר ד”ר סטיוון וו’ מאמוס, MD, מנהל רפואי, אונקולוגיה / המטולוגיה, המרכז לחקר הסרטן של סרסוטה – מנטי.

“אנו ב- Indiana University Health שואפים לזהות אפשרויות טיפול חדשניות לחולים הסובלים מסרטן גרורתי באמצעות השימוש בטכנולוגיות רפואה מדויקת הנמצאות בחזית הקדמה. בדיקת GPS Cancer, המשלבת הצגת פרופיל מבוסס גנומיקה ופרוטאומיקה, גילתה אפשרויות רבות לטיפול עבור מרבית המטופלים שלנו, ובכך הבדיקה הזו מספקת תוצאות לפיהן ניתן לפעול,” אומר מילאן רדוביץ’, PhD, מנהל־שותף של תכנית הגנומיקה המדויקת בחברת שירותי הבריאות Indiana University Health.

הקהילות המממנות טיפולים רפואיים הוכיחו את הכרתן בפוטנציאל של בדיקת ה- GPS לשפר את תוצאות הטיפול בכך שהן מציעות כיום כיסוי עבור הבדיקה. בחודש ינואר 2016, חברת הביטוח Independence Blue Cross הפכה לחברה המבטחת הגדולה הראשונה להציע למבוטחים שלה החזר על ביצוע בדיקת GPS Cancer. בחודש מאי 2016, חברת NantHealth הרחיבה את הכיסוי לביצוע בדיקת GPS Cancer לכל רחבי ארצות הברית. ארגונים אלו כוללים את בנק אוף אמריקה, סנפורד הלת’ ובית החולים פניקס לילדים, אשר הפכו למעסיקים בעלי ביטוח עצמי הראשונים בארצות הברית לכסות ריצוף גנומי מלא של הדור הבא עבור סוגים שונים של סרטן, ובכך עזרו לעובדים שלהם – ולמשפחותיהם – להשיג הבנה טובה יותר ואסטרטגיות טיפול טובות יותר לאופטימיזציה של הטיפול בסרטן. בנוסף, תכנית Sanford Health Plan, תכנית בריאות מחוזית מוכרת-NCQA במדינות דקוטה, הפכה להיות המבטח המסחרי השני המציע כיסוי לבדיקת GPS Cancer http://bit.ly/1qb7qkU.

“אנו בסנפורד הלת’ מתחייבים להציע לעובדינו טיפול באיכות גבוהה, בר-השגה ונגיש. בדיקת GPS Cancer מהווה גישה חדשנית לטיפול בסרטן, ובנוסף, היא מציעה לעובדינו – ולבני משפחותיהם – את הכיסוי הטוב ביותר בכדי שיקבלו אפשרויות משופרות לטיפול בסרטן,” אמר ריק אדקוק, סגן הנשיא בפועל, סנפורד הלת’. “בתור אחד החברים המייסדים של הקואליציה הלאומית לאימונותרפיה והקונסורציום הפדיאטרי, אנו מחויבים לתוכנית  Cancer MoonShot 2020 וליוזמותיה לנצח במלחמה נגד הסרטן.”

“בתור בית חולים המתחייב לספק את הטיפול המתקדם ביותר, הגיוני כי נכסה את בדיקת ה- GPS Cancer החדשנית עבור עובדינו ובני משפחותיהם תחת תכנית הביטוח שלנו,” אמר רוברט מאייר, נשיא ומנכ”ל בית החולים פניקס לילדים. “אנו מבינים את כוחה של הרפואה המותאמת אישית, ורוצים לספק אותה למטופלים שלנו ולעובדים שלנו.”

הערת אזהרה בדבר אמירות צופות פני עתיד

הודעה זו לעיתונות כוללת אמירות צופות פני עתיד כמשמעותן בחוק ה- Private Securities Litigation Reform Act משנת 1995, לרבות, בין השאר, אמירות בדבר היכולות הצפויות והתועלתיות הצפויה של בדיקת ה- GPS Cancer שלנו, לרבות ניבוי תגובת החולה ועמידות החולה לטיפולים תרופתיים המאפשר אבחנה על ידי רופאים והאצת המאמצים להנגיש שילובים חדישים של תכשירים תרופתיים לחולים, כמו גם תרומתנו ליוזמת Cancer MoonShot 2020. אמירות צופות פני עתיד נתונות לסיכונים רבים ואי ודאויות רבות שעלולים לגרום לכך שהתוצאות בפועל תהיינה שונות בתכלית מהתוצאות כפי שהן נצפות כיום. גורמים העלולים לגרום לתוצאות עתידיות להיות שונות משמעותית מציפיות ההנהלה העכשוויות כוללות, בין השאר, את האפשרות כי בדיקת GPS Cancer לא תפעל כמצופה, האפשרות כי מספר גדול מספיק של רופאים יבחרו שלא להיעזר בקביעת אבחנות על ידי אימוץ של בדיקת ה- GPS Cancer, או האפשרות כי חברות הביטוח לא יציעו החזרים על בדיקת GPS Cancer כמצופה. החברה שלנו נתונה לסיכונים ואי ודאויות נוספים רבים, לרבות, בין השאר, סיכונים הקשורים בקבלתם של מוצרינו בשוק; יכולתנו להשיק בהצלחה מוצרים ויישומים חדשים; תחרות; יכולות המכירה, השיווק וההפצה שלנו; פעילויות המכירה, השיווק וההפצה המתוכננות שלנו; עליות בלתי צפויות בעלויות או בהוצאות; וסיכונים הקשורים בפעילות הבינלאומית. ניתן למצוא מידע על הסיכונים ואי הוודאויות הללו ועל סיכונים ואי ודאויות נוספים ועל מידע נוסף המשפיע על התוצאות העסקיות והתפעוליות שלנו בדיווחים הקיימים והעתידיים שלנו לוועדה לניירות ערך ובורסות (Securities and Exchange Commission). אמירות צופות פני עתיד אלו הן רלוונטיים למועד הפרסום של דוח זה בלבד. איננו מחויבים בשום דרך לעדכן את האמירות צופות פני העתיד הללו, למעט אם הדבר נדרש על פי חוק.

אודות GPS™ Cancer

בדיקת ™GPS Cancer הינה בדיקה ייחודית מקיפה הזמינה דרך חברת NantHealth. בדיקת GPS Cancer™ משלבת ריצוף גנומי (דנ”א) מלא, ריצוף טרנסקריפטום (רנ”א) מלא ופרוטאומיקה כמותית באמצעות ספקטרומטריית מסה, ומספקת לאונקולוגים פרופיל מולקולרי מפורט של הסרטן ממנו סובל החולה על מנת לאפשר גיבוש של אסטרטגיות טיפול מותאמות אישית. בדיקת GPS CancerTM מתבצעת במעבדה המוסמכת-CLIA והמוכרת על ידי CAP של חברת NantOmics, ומהווה גורם עיקרי התומך בקידום יוזמת Cancer Moonshot 2020, היוזמה המשותפת המקיפה ביותר בעולם בתחום הסרטן המבקשת להאיץ את הפוטנציאל הטמון בטיפול אימונותרפיה משולב בתור סטנדרט הדור הבא של הטיפול בחולי סרטן. למידע נוסף, בקרו באתר www.gpscancer.com ובאתר www.cancermoonshot2020.org.

אודות חברת NantHealth

חברת NantHealth, חברת בת במערכת החברות של NantWorks, הינה חברת שירותי בריאות מובילה של הדור הבא מבוססת ראיות ומותאמת אישית המאפשרת תוצאות טיפול משופרות בחולים והחלטות טיפול יעילות יותר במחלות קשות. הגישה מבוססת-המערכות הייחודית של NantHealth לרפואה אישית מיישמת שיטות אבחון חדשניות המותאמות לפרופיל המולקולרי הספציפי של רקמות החולה, ומשלבת מידע מולקולרי זה בסביבה הקלינית באמצעות נתוני סיגנל ביומטרי ומידע פנוטיפי בקנה מידה גדול בזמן אמת על מנת לעקוב אחר תוצאות הטיפול בחולים ולספק רפואה מדויקת. במשך כמעט עשור, חברת NantHealth פיתחה מערכת למידה אדפטיבית, מערכת CLINICS, הכוללת תשתיות של מערכות תוכנה, תוכנת ביניים וחומרה ייחודיות לה; מערכת שאוספת, עורכת באינדקס, מנתחת ומפרשת מיליארדים של נקודות נתונים מולקולריות, קליניות, תפעוליות ופיננסיות הנגזרות ממקורות חדשניים ומסורתיים, משפרת באופן תמידי את קבלת ההחלטות, וממשיכה לייעל עוד את המסלולים הקליניים ואת אלגוריתמי ההחלטה שלנו לאורך הזמן. למידע נוסף אנא בקרו באתר www.nanthealth.com ועקבו אחרי ד”ר סון-שיונג בטוויטר,  DrPatSoonShiong@.

צור קשר