גיבורת על אמיתית – הסיפור של אורנית | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > גיבורת על אמיתית – הסיפור של אורנית

עדכונים > חדשות מעולם המדע

גיבורת על אמיתית – הסיפור של אורנית

בכתבה מרגשת שפורסמה לאחרונה באתר סלונה משתפת אורנית שלמה בסגירת המעגל האישית שלה. בגיל 32 כשכל החיים עוד לפניה התבשרה אורנית כי חלתה בסרטן השד. אחרי תהליך ארוך של החלמה פיזית ורגשית היא השתתפה החודש בתצוגת אופנה, שיתוף פעולה מרגש בין חברת רנואר לבין יאנה דרום – לצד 20 נשים חזקות המתמודדות ומחלימות מהמחלה. בכתבה המרגשת היא מצליחה לתאר בהומור ובכאב את הרגעים שליוו אותה וגרמו לה להבין כי דבר אינו מובן מאליו.

“הכל התחיל כשמשהו היה נראה לא תקין במרקם של העור באזור השד”, מספרת אורנית. היא החלה בסדרת בדיקות ואת הטלפון שבישר על תוצאות בדיקת הביופסיה שהעידו על גידול סרטני היא קיבלה בעודה בעבודה. “ישבתי במשרד חנוקה מדמעות וחברתי ששמעה את השיחה עזבה הכל והצטרפה אליי לפגישה עם הרופא. התרגלתי לעצמאות ולאחריות יוצאת דופן אבל יש משמעות אדירה לאפשרות לא להיות לבד ברגעים שכאלו”, היא משתפת בכנות.

עם קבלת החדשות, גייסה אורנית את המשפחה והחברים לצידה. “באותם ימים גם התחברתי לקבוצת ‘חברות לדרך’ ולימים גם לקבוצת ‘גמאני חליתי בסרטן השד’ אותה הקימה יאנה דרום, אושיית אופנה ואישה מדהימה שמלווה אותנו הנשים שהתמודדו ומתמודדות בגובה העיניים עם קסם אישי מטורף”, היא נזכרת בחיוך. האונקולוגית שטיפלה בה הציעה לה ישר לעבור טיפולי כימותרפיה בגלל גילה הצעיר אבל אורנית שהייתה משוכנעת שכל אישה היא עולם בפני עצמו ואין מקום להתנהלות גורפת המשיכה לחוות דעת מקצועית נוספת. היא הגיעה למומחית שד נוספת שהמליצה קודם כל לנתח, כמו כן  ושלחה חלק מרקמת הגידול נשלחה לבדיקת אונקוטייפ שד של חברת אונקוטסט. בדיקה שתוצאותיה יגידו האם תוספת של  טיפול כימי אכן יעילה עבורה. אחרי המתנה שלוותה בתחושות מורכבות – מצד אחד הגידול איננו ומצד שני הדרך עדיין אינה ברורה לחלוטין, התבשרה אורנית שעל פי תוצאות בדיקת האונקוטייפ שד תוספת טיפול כימי אינה נדרשת ולכן אין צורך שתעבור  טיפולי כימותרפיה משלימים – “הרגשתי שניצלתי מתופעות לוואי שכל כך חששתי מפניהן, הודיתי לאל שאינני צריכה לעבור גם אותן”.

אחת ההתמודדויות המורכבות ביותר בהן משתפת אורנית בכתבה מתייחסת לשאלת שימור הפוריות, נוכח גילה הצעיר. “זו היתה סערת רגשות שקשה לתאר במילים”, היא אומרת. “ברגע שידעתי שאני עתידה לעבור ניתוח התחלתי לברר על הנושא ובדרך לשולחן הניתוחים עצרתי לרגע וידעתי שעל זה אני לא רוצה לוותר. בעיצומו של הכאוס עברתי שני סבבים של הפריה והזרקות של הורמונים, חלמתי על חיים נוספים בעתיד בעודי חובקת ‘גידול’ אחר שרק מחכה להיפטר ממנו”.

“כשאומרים לי היום שאני גיבורה אני יודעת שזה מכורח הנסיבות אבל אני בהחלט יודעת גם שעברתי תקופה של שינוי וקבלה של עצמי, וזה שלב חשוב ומשמעותי בתהליך ההחלמה”.

לקבלת מידע על בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט, מלאו את הטופס.

הכתבה התפרסמה באתר סלונה.

צור קשר