הבדיקה הוכיחה גם אחרי עשור – הסרטן לא חזר | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > הבדיקה הוכיחה גם אחרי עשור – הסרטן לא חזר

עדכונים > חדשות מעולם המדע

הבדיקה הוכיחה גם אחרי עשור – הסרטן לא חזר

הודות לבדיקת “אונקוטייפ שד” של אונקוטסט כבר לא תמיד חייבים כימותרפיה כדי להחלים מסרטן השד. הבדיקה יצרה מהפכה של ממש בטיפול בסרטן שד וכיום היא נחשבת לבדיקת ה”גולד סטנדרט” המובילה והמועדפת בהנחיות המקצועיות של ארגוני הבריאות הגדולים בעולם.

לבנה סלמה חלתה בסרטן שד לפני עשור וחששה מתופעות הלוואי של טיפול כימותרפי. “הרופא התקשר וכבר בשיחת הטלפון אמר שהתוצאות לא טובות. אני זוכרת בבירור את דפיקות הלב המתגברות בנסיעה לקליניקה. כשנכנסנו, הרופא הסביר שהתגלה גידול סרטני בשד ושככל הנראה אאלץ לעבור ניתוח להסרתו, ואחר כך טיפולי הקרנות ואולי גם כימותרפיה”, נזכרת לבנה. הרופא המליץ לה לעבור בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט שמצאה כי הסיכוי להישנות המחלה נמוך ולכן נמנע ממנה הטיפול הקשה.

בדיקת “אונקוטייפ שד” היא בדיקה מולקולרית המתבצעת על רקמת גידול שהוסרה בניתוח אצל חולות סרטן שד המאובחנות בשלב מוקדם כדי לקבוע האם מתן טיפול כימותרפי עשוי להיות יעיל בהפחתת הסיכון לחזרת מחלה גרורתית. לאורך השנים, הבדיקה סייעה ללמעלה ממיליון נשים ברחבי העולם.

לבנה סלמה

מחקר חדש קובע – ככל שהשימוש בבדיקה הלך והתרחב בעשור האחרון כך חלה ירידה משמעותית במתן כימותרפיה למטופלות סרטן השד ושיעורי ההישרדות של  חולות שטופלו על-פי תוצאות הבדיקה גבוהים פי שתיים בהשוואה לחולות שטופלו מבלי שעברו את הבדיקה.

“כשהגיעו התוצאות שהראו ציון נמוך הרופא הסביר לי שהסבירות שתהיה חזרה של סרטן השד – גם ללא הטיפול הכימותרפי – היא נמוכה מאוד”, מספרת לבנה בכתבה שהתפרסמה באתר Ynet. “הייתי פשוט מאושרת. זה היה רגע של אור בתוך כל המסע הארוך והקשה הזה. רגע מכונן שנתן לי כוח להמשיך להילחם. לשמחתי חלפו כבר עשר שנים ואני בריאה. אין ספק שהבדיקה הוכיחה את עצמה ונחסך ממני טיפול מיותר ורעיל”.

לקבלת מידע על בדיקת “אונקוטייפ שד” של אונקוטסט מלאי את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליך

צור קשר