“הבדיקה שהצילה את חיי” – שמואל רז אובחן כחולה סרטן, אך מקום הגידול לא התגלה | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > “הבדיקה שהצילה את חיי” – שמואל רז אובחן כחולה סרטן, אך מקום הגידול לא התגלה

עדכונים > חדשות מעולם המדע

“הבדיקה שהצילה את חיי” – שמואל רז אובחן כחולה סרטן, אך מקום הגידול לא התגלה

מיטל יסעור בית-אור
עד לאחרונה, התנהלו חייו של שמואל רז (35) מרעננה באופן אופייני למדי: הוא נע בין העבודה בהיי-טק לחדר הכושר, לחיי הנישואין והמשפחה, שכוללים גם פעוטה בת שנתיים וחצי ותינוקת הקטנה בת חצי שנה. ואז באה הבשורה המרה: הוא חולה בסרטן בשלב מתקדם.

סוג הסרטן: לא ידוע
“התחילו לי כאבים בגב ושיעול טורדני, לא משהו שאתה מתרגש ממנו”, הוא מתאר כמעט בלקוניות, “יצאתי למילואים וכשחזרתי התופעות האלו מעט החמירו. רופא המשפחה חשב שזה איזה וירוס ושלח אותי לנוח בבית. שלושה ימים לאחר מכן התעלפתי בבית ופרכסתי במשך דקה. למזלי, אשתי היתה בחופשת לידה והיתה בבית”.

האירוע הזה הוביל את שמואל לשבועיים של בדיקות ואשפוז במחלקה הפנימית ובטיפול נמרץ לב בבילינסון. “שלחו אותי לכל בדיקה אפשרית”, הוא מציין; כעבור שבועיים התגבשה האבחנה – סרטן.

ד”ר סלומון שטמר, אונקולוג מבילינסון, הוא שמסר לרז את האבחנה הסופית: “הוא אמר שמדובר בסרטן בשלב 4, שלב די מתקדם, עם גרורות בעמוד השדרה, בדופן הבטן, בריאות ובבלוטות הלימפה, אבל הם לא יודעים להגיע להחלטה איזה סוג סרטן זה. הוגדרתי כחולה בסרטן מסוג לא ידוע”.

“מהפכני ברמת הוודאות”
… הבדיקה miRview mets פותחה על ידי החברה הישראלית “רוזטה גנומיקס”, והיא מאפשרת לראשונה לזהות את האיבר בגוף שבו התפתח הגידול הראשוני וממנו התפשטו הגרורות הסרטניות, באמצעות דגימה של רקמת הגרורה והשוואת הפרופיל המולקולרי שלה למאגר קיים של פרופילים מולקולרים של גידולים.

הכתבה המלאה התפרסמה באתר Ynet

צור קשר