סרטן שלפוחית השתן: הבדיקה שתאפשר מעקב ללא כאבים | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > סרטן שלפוחית השתן: הבדיקה שתאפשר מעקב ללא כאבים

עדכונים > חדשות מעולם המדע

סרטן שלפוחית השתן: הבדיקה שתאפשר מעקב ללא כאבים

לאחר הטיפול בסרטן שלפוחית השתן שאינו חודר שריר נדרש להישאר במעקב צמוד. בקרב מעל ל-70% מהמקרים המחלה חוזרת וקיימת חשיבות גבוהה לזהות בזמן הישנות מחלה. במסגרת המעקב, אחת לשלושה חודשים המטופל עובר בדיקת ציסטוסקופיה – בדיקה פולשנית וכואבת הכוללת החדרת סיב אופטי דרך השופכה לתוך דרכי השתן התחתונות.

בשנים האחרונות פותחה ותוקפה בדיקת BLADDER EPICHECK (בלאדר אפיצ’ק), בדיקה לא פולשנית המתבצעת על דגימת שתן, בעלת יכולת זיהוי חזרה סרטן שלפוחית השתן שאינו חודרני. הבדיקה מבוססת על זיהוי וניתוח של 15 ביו-מרקרים בדגימת השתן של המטופל.

urinary imaging

במחקר שנערך בישראל ובאירופה נמצא שבדיקת בלאדר אפיצ’ק הצליחה לשלול הימצאותו של סרטן עם דרגת ממאירות גבוהה ברמת וודאות של 99% וברמת וודאות של 95% עבור גידולים בכל דרגות הממאירות.

“כיום בזכות בדיקת בלאדר אפיצ’ק, ניתן לשלול הימצאותו של סרטן עם דרגת ממאירות גבוהה”, מסביר פרופ’ אילן ליבוביץ מנהל המחלקה האורולוגית בבית החולים מאיר בכתבה שפורסמה באתר Ynet. “למעשה הבדיקה מאפשרת לחלק גדול מהמטופלים לדלל את מספר הבדיקות פולשניות של ציסטוסקופיה”.

בדיקות BLADDER EPICHECK (בלאדר אפיצ’ק) של אונקוטסט יכולה לסייע לכם לדלג על הציסטוסקופיה הבאה – לקבלת מידע על הבדיקה מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם.

צור קשר