“הבחירה להיבדק לסרטן השד הצילה לי את החיים” | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > “הבחירה להיבדק לסרטן השד הצילה לי את החיים”

עדכונים > חדשות מעולם המדע

“הבחירה להיבדק לסרטן השד הצילה לי את החיים”

“בימים שאחרי האבחנה שחליתי בסרטן השד לא יכולתי להפסיק לחשוב מה עשיתי לא נכון. למה הדבר הזה קרה דווקא לי. שבטוח עשיתי משהו לא בסדר. דווקא אני שמחוברת לבריאות, עוסקת ברפואה סינית ושומרת על אורח חיים בריא נופלת בסטטיסטיקה בגיל 33”, משתפת בכנות מרגשת נורית פרייס קקון בטור מיוחד שפורסם באתר YNET לרגל חודש המודעות לסרטן השד. כשהיא מגוללת את סיפורה האישי היא מתארת כיצד כמו כולן גילתה גם היא את הגוש ממש במקרה, משתפת במחשבות הטורדניות שלא הניחו וחיפשו סיבה, החששות מהעתיד לבוא, הרצון העז להסיר את הגידול והקושי הגדול להתמודד עם אי הודאות. “רק רציתי שהסרטן הזה לא יהיה חלק מהגוף שלי”, היא מתארת ולדבריה ברגע שהתעוררה מהניתוח היא הרגישה מיד רגועה יותר ומוכנה להמשיך להתמודד עם הדרך שנכונה לה.

נורית פרייס קקון

‘אצלך זה פשוט לא היה צריך לקרות’, כך אמרו לה הרופאים. היא לא הייתה בקבוצת סיכון, ילדה את ילדיה לפני גיל שלושים ואף הניקה אותם עד גיל מאוחר אבל זמן קצר לאחר שסיימה להניק היא התעוררה באמצע הלילה עם תחושת צריבה בשד והרגישה אותו. היא הייתה משוכנעת שזו בלוטת חלב או ציסטה אבל החששות החלו להשתלט אט אט. הרופא הראשון שפגשה לא נראה היה מודאג, אבל הפנה אותה לבדיקות אולטרסאונד וממוגרפיה ולרגע אפילו חשבה לוותר על המשך הבירור מאלף ואחת סיבות שנתנה לעצמה. “הבחירה כן לבדוק את העניין למרות הכל, הצילה לי את החיים”, היא אומרת.

אחת הטכנאיות בבדיקת הממוגרפיה גרמה לה לחשוד שמשהו אולי לא תקין וזמן קצר לאחר מכן זומנה לרופאה לקבלת התוצאות. בטור המרגש משתפת נורית בקושי הגדול בלשתף את הסביבה המלווה לא פעם במבוכה ובושה – ובפחד הגדול ביותר שלה – שתזדקק לטיפולי כימותרפיה. כמי שטיפלה בעצמה בחולים אונקולוגיים וראתה את נזקי הכימותרפיה המחשבה שתצטרך לעבור אותם הייתה לה קשה מנשוא. “הוחלט לשלוח את ממצאי הגידול שלי לבדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט. בדיקה שיכולה לנבא את סיכוי חזרת המחלה בעתיד והאם טיפול כימותרפי יסייע לי להקטין את הסיכון לחזרה בעתיד או שמדובר בטיפול מיותר וניתן לחסוך אותו ממני”, היא מסבירה. “ההמתנה לתוצאות הזכירה לי את הימים שלפני התשובות של הביופסיה ואת אלו שלפני הניתוח. לחץ, חרדה, עצב ודאגה. בסופה של המתנה לא פשוטה הסתבר שהבדיקה הזו הייתה קרן אור אמיתית בכל התהליך הקשה שעברתי. הבדיקה הראתה שכימותרפיה לא נחוצה לי ושאני יכולה לוותר על הטיפולים הללו. זה היה רגע משמעותי של הקלה ושל תקווה”.

לקבלת מידע על בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט, מלאו את הטופס.

צור קשר