ה-NCCN קובע: אונקוטייפ היא הבדיקה היחידה המועדפת לקביעת הצורך בכימותרפיה לחולות סרטן השד | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > ה-NCCN קובע: אונקוטייפ היא הבדיקה היחידה המועדפת לקביעת הצורך בכימותרפיה לחולות סרטן השד

עדכונים > חדשות מעולם המדע

ה-NCCN קובע: אונקוטייפ היא הבדיקה היחידה המועדפת לקביעת הצורך בכימותרפיה לחולות סרטן השד

ה-NCCN, הרשות הלאומית לסרטן בארה”ב שנחשבת לגוף החשוב ביותר המתווה המלצות טיפוליות למחלות הסרטן, עדכנה את המלצותיה לטיפול בסרטן השד והציבה את בדיקת האונקוטייפ DX המשווקת בישראל על-ידי חברת טבע כבדיקה הגנטית היחידה המועדפת לשימוש כאשר יש לקבוע האם לתת לחולות סרטן שד כימותרפיה כטיפול משלים.

כפי שפורסם השבוע ב’ידיעות אחרונות’, ההמלצות התעדכנו בעקבות פרסום מחקר ה-TAILORx שהוא הגדול ביותר שנערך בתולדות חקר סרטן השד שקבע כי ניתן לחסוך מכשליש מחולות סרטן השד טיפולי כימותרפיה מיותרים. תוצאותיו התפרסמו בכתב העת המדעי The New England journal of Medicine וכן בכנס השנתי של האיגוד האמריקאי לאונקולוגיה, ה-ASCO ביוני האחרון והוכיחו שמרבית מחולות סרטן השד להן מיועדת הבדיקה לא יפיקו תועלת מטיפולי כימותרפיה ועל כן ניתן לחסוך מהן טיפולים רעילים ומיותרים אלו.

מרבית החולות מאובחנות בשלב מוקדם של המחלה ולאחר ניתוח להסרת הגידול הן נדרשות לקבל טיפול מונע במטרה להקטין גם תאי מחלה מיקרוסקופיים ולמנוע הישנות מחלה. הטיפול המקובל לחולות אלו הוא טיפול הורמונלי בשילוב כימותרפיה. עם זאת, לא כל החולות זקוקות לכימותרפיה היות וסיכויי הישנות המחלה שלהן נמוכים.

אונקוטייפ שד היא בדיקה מולקולרית ייחודית הנעשית על רקמת גידול שנלקחה בביופסיה או בזמן הניתוח הראשוני. הבדיקה מודדת את הפרופיל הביולוגי של הגידול ע”י מדידת ביטויים של 21 גנים שונים בתאי הגידול ותוצאות הבדיקה למעשה משמשות את הרופא כמצפן לקבלת החלטות טיפוליות לכל חולה באופן ספציפי. תוצאות הבדיקה משוקללות לציון המעיד על רמת הסיכון העתידי של החולה להתפתחות גרורות ולסיכון לתמותה מהמחלה.  מדובר בבדיקה היחידה שהוכחה ככזו שאומדת את היעילות במתן כימותרפיה ברמת דיוק גבוהה ועל כן גם מומלצת באיגודים הרפואיים דוגמת ה-NCCN.

לקבלת מידע על בדיקת Oncotype DX Breast Cancer assay מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם

צור קשר