הודות לבדיקת אונקוטייפ שד לסרטן השד: כבר לא תמיד חייבים כימותרפיה | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > הודות לבדיקת אונקוטייפ שד לסרטן השד: כבר לא תמיד חייבים כימותרפיה

עדכונים > חדשות מעולם המדע

הודות לבדיקת אונקוטייפ שד לסרטן השד: כבר לא תמיד חייבים כימותרפיה

מחקר ה- TAILORX, המחקר הגדול ביותר שנעשה אי פעם בתחום חקר סרטן השד קובע כי מרבית חולות סרטן השד שמחלתן התגלתה בשלבים מוקדמים והגידול מבטא קולטנים להורמונים ושלילי ל-HER2 אינן זקוקות לתוספת כימותרפיה. אותן חולות, אשר ביצעו בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט-טבע יכולות לוותר על הטיפולים הכימותרפיים – בלי לפגוע בסיכויי ההישרדות שלהן ובלי להגדיל את הסיכוי להישנות המחלה. תוצאות המחקר דווח בעשרות כלי תקשורת בישראל ובעיתונים הבינלאומיים המובילים בעולם.

לקבלת מידע על בדיקת Oncotype DX Breast Recurrence Score מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם

woman

מרבית חולות סרטן השד הן חולות אשר הגידול מבטא קולטנים להורמונים ושלילי HER2 אצל חולות אלו כאשר מחלתן מתגלה בשלב מוקדם נהוג לבצע כריתה של הגידול ולאחר מכן לעבור טיפול מניעתי אשר לרוב מורכב מטיפול הורמונלי ארוך טווח לצד כימותרפיה במטרה למנוע את סיכויי חזרת המחלה בעתיד.

עם זאת, כימותרפיה מלווה לרוב בתופעות לוואי ובעלת השפעות קצרות וארוכות טווח. להחלים מסרטן השד ולחזור לחיים לאחר ניתוח מלווה בקשיים רבים, פיזיים ורגשיים. כיום, על מנת לבחון את סיכויי הישנות המחלה ולנבא את הצורך בתוספת כימותרפיה כטיפול מניעתי, הרופאים נעזרים בבדיקה גנטית ייחודית. אונקוטייפ שד, בבדיקה נמדד ביטויים של 21 גנים ברקמת הגידול שנלקחה בזמן הניתוח ומתקבל ציון Recurrence Score 0 עד 100. אונקוטייפ שד, הכלי היחידי כיום המסוגל לאמוד גם את סיכויי הישנות המחלה בעתיד וגם את היעילות של תוספת טיפול כימותרפיה לחולה ומסייע  בקביעת אופי הטיפול המשלים: טיפול הורמונלי בלבד או לחילופין האם יש צורך בתוספת כימותרפיה לצורך הפחתת הסיכון לחזרת המחלה.

כפי שפורסם בין היתר בידיעות אחרונות, באתר YNETבישראל היום ובאתר מאקו, מחקר החדש ה- TAILORX נערך ביותר מ־1,200 מרכזים רפואיים בעולם והשתתפו בו 10,273 חולות שאובחנו עם סרטן שד בשלב מוקדם, אשר גידול מבטא קולטנים להורמונים ושלילי ל HER2 וכל החולות טופלו לפי תוצאות בדיקת אונקוטייפ שד.

המחקר, שהתפרסם בכתב העת היוקרתי “ניו אינגלד ג’ורנל אוף מדיסין”, הוצג בכנס של האיגוד האונקולוגי האמריקאי בשיקגו בחודש יוני 2018.

לקבלת מידע על בדיקת Oncotype DX Breast Recurrence Score מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם


צור קשר