הייתי מוכנה לעשות הכול כדי להימנע מכימותרפיה | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > הייתי מוכנה לעשות הכול כדי להימנע מכימותרפיה

עדכונים > חדשות מעולם המדע

הייתי מוכנה לעשות הכול כדי להימנע מכימותרפיה

הודות לבדיקת “אונקוטייפ שד” של אונקוטסט נחסך מרחל מורן שחלתה סרטן השד, הטיפול בכימותרפיה. הבדיקה יצרה מהפכה של ממש בטיפול בסרטן שד מפני שהיא מצליחה לחזות מי מבין הנשים שמאובחנת עם סרטן שד אינה זקוקה לטיפול כימותרפי ועבור מי מהנשים שחולה בסרטן השד הכימותרפיה היא הכרחית ויכולה להיות מצילת חיים. “אונקוטייפ שד” נחשבת לבדיקה המובילה והמועדפת על ידי האיגודים וארגוני הבריאות הגדולים בעולם.

רחל מורן חלתה בסרטן השד בפעם הראשונה לפני 24 שנים ועברה ניתוח להסרת הגידול, אולם אחרי מספר שנים, המחלה פקדה אותה שוב. היא ביצעה בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט ועל פי התוצאות הוחלט היא החליטה לוותר על הטיפול בכימותרפיה. “האונקולוג שלי סבר שאין צורך בטיפול הקשה, ושבמקרה שלי אין בו תועלת”, מספרת רחל ומוסיפה: “הבדיקה  נתנה לי ביטחון בכל הקשור להחלטה שהייתה צריכה לקבל לגבי צורת הטיפול במחלה. היא נתנה לי אינדיקציה באיזה מצב אני נמצאת והעניקה לי אפשרות להחליט ולשקול איך ומה לעשות”, היא מוסיפה.

בדיקת “אונקוטייפ שד” היא בדיקה מולקולרית המתבצעת על רקמת גידול שהוסרה בניתוח אצל חולות סרטן שד המאובחנות בשלב מוקדם כדי לקבוע האם מתן טיפול כימותרפי עשוי להיות יעיל בהפחתת הסיכון לחזרת מחלה גרורתית. לאורך השנים, הבדיקה סייעה ללמעלה מ-10 מיליון נשים ברחבי העולם.

רחל מורן

בבדיקת “אונקוטייפ שד” נבחנים ביטויים של 21 גנים ברקמת הגידול הסרטני שהוצא במהלך הניתוח או במהלך ביופסיה. התוצאה מבוטאת כמדד מספרי המכונה “מדד הישנות המחלה” Recurrence Score (RS) בין 0-100. ככל שערך ה-RS נמוך, כך הסיכון לחזרת המחלה קטן יותר, וחשוב מזה, התועלת של הטיפול בכימותרפיה קטנה יותר עד זניחה. ככל שערך ה-RS גבוה יותר – כך סיכוי לחזרת המחלה גבוה יותר והתועלת הטיפול בכימותרפיה משמעותית.

לפני מספר שנים בתה של רחל שחלתה גם בסרטן השד נפטרה מהמחלה. “הבת שלי נפטרה מסרטן השד וראיתי בעצמי עד כמה הטיפול הקשה בכימותרפיה השפיע עליה. הייתי מוכנה לעשות הכול כדי להימנע מכימותרפיה”, מספרת רחל בכתבה שפורסמה באתר Ynet.

לקבלת מידע על בדיקת “אונקוטייפ שד” של אונקוטסט מלאי את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליך

צור קשר