להחלים מסרטן השד ללא כימותרפיה מיותרת | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > להחלים מסרטן השד ללא כימותרפיה מיותרת

עדכונים > חדשות מעולם המדע

להחלים מסרטן השד ללא כימותרפיה מיותרת

יעלי חלתה בסרטן השד פעמיים, בפעם הראשונה תהליך ההחלמה היה ארוך וקשה, ודווקא בפעם השנייה, תהליך ההחלמה קיבל תפנית חיובית מפתיעה לאחר שעברה את בדיקת האונקוטייפ שד של אונקוטסט-טבע.

כשהייתה בת 36 גילתה יעלי דניאל גוש קטנטן, מתחת לבית השחי שהוביל לבסוף לאבחנה של סרטן השד. היא טופלה והחלימה אך בבדיקה שגרתית, שלוש שנים מאוחר יותר גילתה שהמחלה חזרה. הפעם היה לה ברור שצריך לעבור כריתה מלאה, והייתה בטוחה שצריך יהיה גם הפעם לקבל טיפול כימותרפי.

יעלי שעברה שינוי יוצא דופן בחייה האישיים יצאה שוב למלחמה, אלא שהפעם היא עברה את בדיקת האונקוטייפ שהראתה שאין שום צורך שתקבל שוב כימותרפיה והחלה תהליך החלמה מהיר וקל יותר מהצפוי. “הכל היה מהיר, מתוקתק ויעיל, יש לכך משמעות עצומה למי שעובר גילוי וטיפול של סרטן. בלי תורים, בלי המתנה, אין לי מילים לתאר כמה שזה מקל וה- WOW הגדול היה שאין צורך לעבור שוב כימותרפיה!!!” סיפורה של יעלי התפרסם באתר סלונה בכתבתה של טליה ברשטיין.

אונקוטייפ שד היא בדיקה ייחודית הבוחנת ביטוי של 21 גנים ברקמת הגידול והיחידה שמספקת מענה לשני פרמטרים חשובים: מה סיכויי המחלה לחזור בעתיד והאם החולה תפיק תועלת אם תקבל כימותרפיה כטיפול מניעתי לצורך הקטנת אפשרות זו. התשובה המתקבלת היא ציון מ-0 עד 100 וככל שהוא נמוך יותר כך סיכויי חזרת המחלה בעתיד נמוכים ואין צורך בתוספת טיפולי כימותרפיה שלא לצורך.

לקבלת מידע על אונקוטייפ שד, מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם.

צור קשר