לראשונה בישראל: אונקוטסט מבית טבע ישראל מציעה בבלעדיות את הבדיקה הרחבה והמקיפה ביותר הקיימת בעולם עבור מחלת הסרטן | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > לראשונה בישראל: אונקוטסט מבית טבע ישראל מציעה בבלעדיות את הבדיקה הרחבה והמקיפה ביותר הקיימת בעולם עבור מחלת הסרטן

עדכונים > חדשות מעולם המדע

לראשונה בישראל: אונקוטסט מבית טבע ישראל מציעה בבלעדיות את הבדיקה הרחבה והמקיפה ביותר הקיימת בעולם עבור מחלת הסרטן

בדיקת ה-GPS Cancer הסורקת את כל הגנום של תאי הגידול מסוגלת לזהות בו כל מרכיב בר טיפול ולהתאים עבורו טיפול פרטני–חדשני

ד”ר ליאור שושן גוטמן, מנהלת אונקוטסט טבע: “אנו נרגשים להשיק בישראל את הבדיקה פורצת הדרך, אשר משנה את אופן הטיפול בסרטן ברחבי העולם וגאים להמשיך ולהוביל את הרפואה המותאמת אישית בישראל

הבדיקה תיחשף לראשונה במסגרת כנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי בתל אביב

חברת טבע באמצעות חברת הבת- אונקוטסט –טבע תציע בדיקה חדשנית לסרטן המאפשרת לייעל את הטיפול בחולי סרטן ולהתאים את הטיפול המדויק להם. GPS Cancer, הבדיקה הרחבה והמקיפה ביותר הקיימת כיום שיכולה לזהות כל מרכיב בר טיפול בתא הסרטני, הפיתוח המהפכני ייחשף לראשונה במסגרת כנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי בתל אביב.

הבדיקה מאפשרת לזהות במדויק אלו שינויים ומוטציות קיימים בדגימת דנ”א שהופקה מתאים הסרטניים, ואלו שינויים מתורגמים לחלבונים לא תקינים ושכנגדם יהיה אפקטיבי לטפל.

בטכנולוגיות הקיימות כיום ניתן לבחון גנים בודדים ועד פאנלים של גנים, המונים בין 10-300 גנים בלבד במקביל, ואילו בדיקת GPS Cancer החדשה סורקת את כל הגנום של תאי הגידול אשר כולל כשלושה מיליארד בסיסים ויותר מ 20,000 גנים  בשלושה רבדים : דנ”א, רנ”א וחלבון. הבדיקה מאפשרת ריצוף כל הגנום הסרטני הנלקח מדגימת הביופסיה, ומשווה אותו  לרצף  הדנ”א הנורמלי של המטופל הנלקח מדגימת דם,  כמו כן בבדיקה מתבצע ריצוף וכימות של כל מולקולות ה- RNA (תעתיקים של כל רצפי הגנים) ואנליזה לזיהוי חלבונים אשר משתתפים בתהליכי התפתחות הסרטן וזאת במטרה לזהות מוטציות בגנים הגורמים להתפתחות הסרטן.

סרטן הינה מחלה מורכבת, אך בעזרת המידע המתקבל מהבדיקה הרופא יוכל להתאים באופן אישי תכנית טיפולית לחולה והכוונת הטיפול בכל הכלים הטיפוליים הקיימים היום: טיפול כימי, הורמונאלי, ביולוגי או חיסוני.

הבדיקה אשר פותחה על ידי חברת NantHealth ונמצאת בבסיס פרויקט הממשל האמריקאי הנקרא Cancer Moonshot 2020 (אתר: http://www.cancermoonshot2020.org/home/) ומיוצגת בישראל על ידי אונקוטסט-טבע זמינה  כבר לציבור הרחב בישראל.

אודות אונקוטסט-טבע ישראל

אונקוטסט-טבע, המנוהלת ע”י ד”ר ליאור שושן גוטמן, הינה חלוצת תחום הרפואה-המותאמת-אישית בישראל. מזה למעלה מעשור, מתמקדת אונקוטסט-טבע בזיהוי גישות חדשניות לאבחנה של מחלות ממאירות וחיזוי מהלך המחלה, על פי הפרופיל הגנטי הייחודי של החולה ושל תאי הגידול, והתאמה מדויקת ואפקטיבית יותר של כיווני הטיפול. אונקוטסט טבע, פועלת מאז 1998 מול המעבדות המתקדמות בעולם ופעילותה מתמקדת באיתור גורמי סיכון להופעת תסמונות גנטיות/משפחתיות ובתכנון אופטימלי של טיפולים בהתאם לאבחון מדויק של המחלה וצפי מהלכה.

כנס IATI BIOMED, אחד מהאירועים המובילים בעולם בתחום הביומד והאירוע הגדול של תעשיית מדעי החיים הישראלית, ייערך זו השנה ה-15, בין התאריכים 24 – 26 במאי, 2016. האירוע, שמיצב את עצמו במשך השנים כמקום המפגש העיקרי לאנשי מקצוע מתחום הבריאות מישראל ולרבים מן העולם, יכלול כנס שידון בנושאים הבוערים ביותר בתחום בהשתתפות דוברים בכירים ביותר: הבטחת הטיפולים האימונו-אונקולוגים ; תפקיד הרובוטים במערכת הבריאות ; הפרעות נוירולוגיות ; אבחנות וטיפולים מותאמים אישית, רפואה מכוונת ושימוש בסמנים ביולוגיים ; חידושים בטיפול מחלות לב ; טכנולוגיות רפואיות והעברתן מאקדמיה לתעשייה ; טכנולוגית מידע בתחום הבריאות  ושימוש בכלים דיגיטליים ברפואה (Health IT) ; “הילדים החדשים בבלוק”: מיקרוביום, עריכה ותרפייה של גנים ; אתגרים והזדמנויות בשלבים מוקדמים של חברות מדעי החיים.

לצד הכנס תתקיים תערוכה של חברות מהתעשייה ומתחם ייחודי בו יציגו חברות סטארט אפ ישראליות את הפיתוחים האחרונים והחדשניים ביותר בתעשיית מדעי החיים.

IATI BIOMED כנס הביומד הבינלאומי המוביל של ישראל

24 – 26 במאי, 2016,

מלון דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.

תכנית הכנס: http://kenes-exhibitions.com/biomed2016/conference/preliminary-program/

אתר הכנס: http://kenes-exhibitions.com/biomed2016/

צור קשר