מחקר קבע: החלמה מסרטן שד – בלי כימותרפיה | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > מחקר קבע: החלמה מסרטן שד – בלי כימותרפיה

עדכונים > חדשות מעולם המדע

מחקר קבע: החלמה מסרטן שד – בלי כימותרפיה

בכתב העת היוקרתי “Nature Breast Cancer” פורסם מחקר ישראלי שנמשך למעלה מעשור שקובע שבדיקת “אונקוטייפ שד” של חברת אונקוטסט מנבאת בצורה מדוייקת – למי מחולות סרטן ניתן לחסוך בטיפולי כימותרפיה. המחקר דווח גם באתר Ynet  ובעיתון “ידיעות אחרונות”.

המחקר ערך מעקב אחרי 1,365 נשים שחלו בסרטן שד בישראל מהסוג הנפוץ ביותר (ER חיובי ו-HER2 שלילי) במהלכו החוקרים בדקו את התיקים הרפואיים של כלל הנשים החולות ב”שירותי בריאות כללית” וטופלו אך ורק לפי התוצאות של בדיקת “אונוקטייפ שד”. לאחר עשור נערכה השוואה בין המלצות הבדיקה למציאות הקלינית של המטופלות במטרה לבדוק אם “אונקוטייפ שד” ניבאה באופן מדויק למי מהן ניתן לחסוך בטיפולי כימותרפיה.

החוקרים מצאו מתאם ודיוק גבוהים בין תוצאות בדיקה למצבן הרפואי של הנשים גם לאחר עשור ובכך המחקר הזה מצטרף למחקרים קודמים שמתחזקים את הצורך בבדיקת “אונקוטייפ שד”. על פי התוצאות ל-97.4% מנשים החולות שהוגדרו בסיכון נמוך ובינוני (ציון 0-25) לא הייתה הישנות של המחלה על אף שלא עברו טיפולי כימותרפיה מניעתית.

למעשה, המחקר הזה מוכיח מעל כל ספק, גם לאחר מעקב ארוך טווח, שניתן לחסוך טיפולי כימותרפיה ממרבית הנשים שסרטן השד מתגלה אצלן בשלב מוקדם.

לקבלת מידע על בדיקת אונקוטייפ שד של אונקוטסט, מלאו את הטופס או התקשרו 3180*.

לסיפוריהן של הנשים של אונקוטייפ שד הכנסו ל- /https://oncotypedxbreast.co.il

צור קשר