מלגות ע”ש לוי אשכול בתחום: רפואה מותאמת אישית, לתלמידי תואר שלישי ולמשתלמים לפוסט דוקטורט לשנת 2016 | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > מלגות ע”ש לוי אשכול בתחום: רפואה מותאמת אישית, לתלמידי תואר שלישי ולמשתלמים לפוסט דוקטורט לשנת 2016

עדכונים > חדשות מעולם המדע

מלגות ע”ש לוי אשכול בתחום: רפואה מותאמת אישית, לתלמידי תואר שלישי ולמשתלמים לפוסט דוקטורט לשנת 2016

משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, מפרסם בזאת קול קורא לקבלת בקשות למלגות בתחום “רפואה מותאמת אישית“. המלגות מיועדות לתלמידי תואר שלישי ולמשתלמים לבתר דוקטורט, שתכנית המחקר שלהם מתבצעת במוסדות להשכלה גבוהה ובמכוני מחקר ציבוריים בישראל. המטרה בפרסום קול קורא זה היא להגדיל את הידע והתשתית האנושית העוסקת בתחום.

רפואה מותאמת אישית היא התאמת ההתנהגות הרפואית למאפיינים אישיים ביולוגיים של המטופל, תוך כדי התמקדות באיתור כלל השינויים הקיימים בגנום כגון זיהוי קבוצות סיכון לתחלואה במחלות כרוניות וטיפול בחולים על פי מאפיינים ביולוגיים אישיים כמו מבנה הגנום האישי.

מוזמנים בזאת להגיש בקשות למלגות סטודנטים שעבודת המחקר שלהם עוסקת בתחומים הבאים:

רפואה מותאמת אישית ומגדרית, בנושאים של פרוטאומיקה וגנומיקה של מחלות תכנית המחקר צריכה לכלול מחקר מדעי בעל התכנות יישומית.

במסגרת זו, תינתן עדיפות לתלמידי תואר שלישי ולמשתלמים לבתר דוקטורט, שתכנית המחקר שלהם מתבצעת בשיתוף פעולה עם חוקרים ממרכזי המחקר והפיתוח, הנתמכים ע”י משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל (ראה אמות מידה). התקציב אשר הוקצה על ידי המשרד לצורך קול קורא למלגות בתחום: רפואה מותאמת אישית, לתלמידי תואר שלישי ולפוסט דוקטורנטים לשנת 2016 הינו עד 2.5 מיליון ₪, בכפוף לאישור תקציב המדינה ולזמינות תקציבית לשנת 2016.

גובה המלגה לתלמידי תואר שלישי יעמוד על סך של עד 250 אלף ₪ לתקופה של שלוש שנים. גובה המלגה למשתלמים לפוסט-דוקטורט יעמוד על סך של עד 200 אלף ₪ לתקופה של שנתיים.

http://most.gov.il/Information/Calls/Pages/LeviEshkol.aspx

צור קשר