סרטן הערמונית: הבדיקה שמסייעת להחליט כיצד לטפל | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > סרטן הערמונית: הבדיקה שמסייעת להחליט כיצד לטפל

עדכונים > חדשות מעולם המדע

סרטן הערמונית: הבדיקה שמסייעת להחליט כיצד לטפל

תוצאות מחקר חדש הראו כי בדיקת Oncotype DX GPS יכולה להעריך בצורה מהימנה את רמת האגרסיביות של הגידול  בערמונית ולספק לך ולרופא מידע  מדויק יותר לצורך קבלת החלטה על אופן הטיפול.

בדיקת Oncotype DX GPS לסרטן הערמונית מספקת מדד גנומי (מספר 0-100)‏ המסייע בניבוי מידת האגרסיביות של הגידול, המידע שמספקת הבדיקה מבוסס על הביולוגיה של הגידול של מטופל ספציפי ויכול לדייק את ההחלטה הטיפולית ורמת הביטחון שלך ושל הרופא בתוכנית טיפולית.

doctor and patient

תוצאות המחקר כפי שפורסמו בכתב העת XX) Urology) הראו שחולים שאובחנו עם סרטן ערמונית ולפי תוצאות הביופסיה ונתונים קליניים, סווגו לקבוצת סיכון בינונית-גבוהה, ותוצאת מדד Oncotype DX GPS שהתקבל גבוה מ-40, היו עם תוצאים התואמים לחולים שסווגו לקבוצת סיכון גבוהה, מה שמעיד על כך שייתכן והם יפיקו תועלת מטיפולים אגרסיביים יותר. מנגד, לחולים שאובחנו עם סרטן ערמונית בדרגת סיכון בינונית-גבוהה ותוצאת בדיקת Oncotype DX GPS היתה נמוכה מ-40 היו עם תוצאים הדומים לחולים עם מחלה בדרגת סיכון בינונית-נמוכה, מה שמעיד על כך שייתכן וניתן להסתפק בטיפול פחות אגרסיבי.

בדיקת Oncotype DX GPS של אונקוטסט היא הבדיקה הגנומית היחידה שפותחה עבור גברים שאובחנו עם סרטן ערמונית בדרגת סיכון נמוכה ובינונית-נמוכה ומספקת מדד גנומי המנבא את מידת האגרסיביות של הגידול, את הסיכוי של המטופל לפתח גרורות או למות מסרטן ערמונית תוך 10 שנים.

צור קשר