סרטן הערמונית: הבדיקה שתסייע להחליט – טיפול או מעקב פעיל | אונקוטסט
חדשות מעולם המדע
חדשות מעולם המדע
אונקוטסט > חדשות מעולם המדע > סרטן הערמונית: הבדיקה שתסייע להחליט – טיפול או מעקב פעיל

עדכונים > חדשות מעולם המדע

סרטן הערמונית: הבדיקה שתסייע להחליט – טיפול או מעקב פעיל

בכל שנה מאובחנים כ-2,000 גברים עם סרטן הערמונית. על אף השכיחות הגבוהה של המחלה, מרבית המקרים מתגלים בשלב מוקדם ושיעורי הריפוי גבוהים ועולים על 90%. על פי רוב, גידול שאותר בשלב מוקדם ונמצא בדרגת ממאירות נמוכה אינו מסכן חיים. יחד עם זאת, במקרים מסוימים הוא עלול להיות אגרסיבי ואלים. קיימת חשיבות רבה לבצע אבחון מדויק והערכת התנהגות המחלה על מנת לנבא את מידת הסיכון העתידית של החולה. אפיון נכון ומדויק של הגידול הסרטני יכול לסייע לרופא ולמטופל לקבל תמונה מדויקת יותר וספציפית למטופל שתסייע לקבל החלטה – האם לפעול באופן מידי בטיפול מקומי (הסרה כירורגית של הגידול/ קרנות) או לבחור להימנע מטיפול ולהמשיך במעקב פעיל והדוק. במקרים בהם בזמן האבחנה, נמצא כי הגידול אינו אגרסיבי ונמצא בדרגת סיכון נמוכה, קיימת עדיפות להימנע מאותם הטיפולים מקומיים שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ולתופעות לוואי קשות הכוללות פגיעה בתפקוד המיני ובעיות במתן שתן.

בשנים האחרונות פותחה ותוקפה בדיקת ‘אונקוטייפ פרוסטטה’ הבודקת את ביטויים של 17 גנים בתאי הגידול שהוצאו בביופסיה ומשכללת אותם ל”מדד גנומי”. התוצאה שמתקבלת קובעת עד כמה הגידול אלים, מה הסיכוי להתפשטות הסרטן בעשור הקרוב, ומה ההסתברות לתמותה.

כפי שהתפרסם בכתבה באתר YNET, דירוג גנומי גבוה ב’בדיקת אונקוטייפ פרוסטטה’ מצביע על גידול שיש חשיבות לשקול לטפל בו באופן מידי ואילו דירוג גנומי נמוך – לצד שקלול הפרמטרים הקליניים – מאפשר לרופא המטפל לשקול את האפשרות להימנע מהסרת הגידול ולהיות במעקב הדוק וכך לחסוך את תופעות הלוואי הקשות.

בדיקת אונקוטייפ פרוסטטה של אונקוטסט, מהמתקדמות בעולם, מסייעת לקבל את ההחלטה הטיפולית הנכונה ביותר עבורך.

לקבלת מידע על הבדיקות שלנו מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם.

צור קשר