הבדיקה שהצילה את חיי לאחר שחליתי בסרטן – סיפורה של נורית קרן | אונקוטסט
סיפורי מטופלים
סיפורי מטופלים
אונקוטסט > סיפורי מטופלים > הבדיקה שהצילה את חיי לאחר שחליתי בסרטן – סיפורה של נורית קרן

עדכונים > סיפורי מטופלים

הבדיקה שהצילה את חיי לאחר שחליתי בסרטן – סיפורה של נורית קרן

”חולים רבים מספרים שאחרי שאובחנו עם סרטן, הם חוו מעין התעוררות. אבל אצלי זה עבד אחרת. אני רק רוצה לחיות את חיי בשקט ומבקשת בסך הכול שלווה”, כך מספרת נורית קורן (66) מהרצליה שחלתה לפני כשנתיים בסרטן ריאה ואובחנה בשלב מתקדם של המחלה. רגע לפני שהחליטה ‘להרים ידיים’, נמצאה עבורה תרופה שהצילה את חייה בזכות בדיקת “גארדנט 360”.

נורית קרן

נורית חלתה בסרטן ריאה על אף שלא עישנה מעולם ”לא עיכלתי את הבשורה, כל חיי הייתי פעילה. סרטן ריאה לא היה חלק מהתוכניות שלי”, היא מספרת. העישון אחראי למרבית מקרי סרטן הריאה בעולם, אך בקרב כ-20% מהחולים המחלה משויכת למוטציה גנטית. על מנת לאבחן מוטציות בגידול נדרשות בדיקות בעלות רגישות ויכולות דיוק גבוהות.

אחרי האבחנה הומלץ לנורית על לבצע בדיקה מוכרת לריצוף גנטי באמצעות ביופסיה שנלקחת מהגידול. הרופאים חשדו שמקור המחלה הוא במוטציה מפני שנורית אינה מעשנת. בבדיקה – למרבה ההפתעה – חשדות הרופאים התבדו ולא נמצאה שום מוטציה שתעיד על הגורם שמניע את תאי הסרטן. משמעות התוצאות הייתה שנורית תאלץ להיות לקבל כימותרפיה – טיפול עם רעילות גבוהה ויעילות נמוכה.

לאחר שכמעט הרימה ידיים ושקעה במחשבות על ”סידורים אחרונים” הגיעה נורית לאונקולוג שסקר שוב את התיק הרפואי. הרופא התעקש שתעבור בדיקה מדויקת יותר – “גארדנט 360″. מדובר בביופסיה נוזלית. למעשה זו בדיקת דם שיכולה לאתר שרידי דנ”א של הגידול בזרם הדם. כשהגיעו התוצאות התברר שאצל נורית קיים פגם בגן מסוג ששכיח רק אצל 3% מחולי סרטן ריאה. בזכות התוצאות של הבדיקה התברר שנורית יכולה לקבל טיפול בתרופה עם סיכויים גבוהים להצלחה.

היום, כשהמחלה נמצאת בנסיגה, משתפת נורית בסיפור האישי שלה בטור מיוחד שכתבה לאתר YNET. היא מספרת על המסע הארוך, העליות והמורדות, על רגעי המשבר והבשורה המשמחת כשהתברר שנמצאה עבורה תרופה שהובילה לנסיגה של הסרטן.

לקבלת מידע על בדיקת “גארדנט 360” מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם

צור קשר