ניצחתי את הסרטן גם בלי כימותרפיה – סיפורה של טלי | אונקוטסט
סיפורי מטופלים
סיפורי מטופלים
אונקוטסט > סיפורי מטופלים > ניצחתי את הסרטן גם בלי כימותרפיה – סיפורה של טלי

עדכונים > סיפורי מטופלים

ניצחתי את הסרטן גם בלי כימותרפיה – סיפורה של טלי

בפסח האחרון, הגיעה טלי לייבה (52), כמו נשים רבות, לבדיקה שגרתית לגילוי מוקדם של סרטן השד. למרות שביצעה את הבדיקה כבר מספר פעמים בעבר, הפעם – בניגוד לשנים קודמות – חשה מועקה גדולה. למחרת, כשהרופא התקשר  לעדכן כי תוצאות הבדיקה אינן חד משמעיות, טלי כבר ידעה שמשהו לא בסדר.

טלי לייבה

הרופאים שלחו ביופסיה למעבדה, ואחרי עשרה ימים של מתח מורט עצבים, הגיעה הבשורה – מדובר בסרטן שד. “ידעתי שזה מסע ארוך וקשה, אך החלטתי שאלחם בו בכל הכוח” סיפרה טלי. לאחר פגישה עם כירורג הוחלט על כריתה דו צדדית של השדיים, מפני שזו הייתה הדרך היעילה ביותר להיפטר מהסרטן ולהוציא אותו מהגוף. “ההחלמה הייתה קשה, התדמית הנשית שלי נפגעה והתקופה לוותה בתחושות קשות של אבל על המראה החיצוני החדש” נזכרת טלי “אבל החשש הגדול ביותר שלי היה מטיפולי כימותרפיה”.

כבר בתחילת הדרך הצוות הרפואי הסביר לטלי שלאחר הניתוח, מומלץ לה לעבור בדיקת “אונקוטייפ שד” של אונקוטסט במהלכה תשלח דגימה מהגידול למעבדה על מנת לבחון באופן מדויק את הסיכוי להישנות המחלה בעתיד והאם ניתן לחסוך ממנה את הטיפולים בכימותרפיה מניעתית, שעלולה לגרום לנזק ולתופעות לוואי קשות לטווח הארוך והקצר.

לאחר מספר ימי המתנה הגיעה התוצאות להן טלי כל כך ייחלה “אני שמחה לבשר לך שלא תצטרכי כימו” סיפרה לה הרופאה “לפי בדיקת אונקוטייפ שד יש לך סיכוי נמוך לחזרת המחלה”. טלי פרצה בבכי, זו הפעם הראשונה שהיו אלו דמעות של אושר. בטור מיוחד שפורסם באתר סלונה, משתפת טלי במסע שעברה משלב גילוי הסרטן ועד הרגע בו הבינה שאינה צריכה לעבור טיפולי הכימותרפיה.

לקבלת מידע על בדיקת Oncotype DX Breast Cancer assay מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם

צור קשר